Apmaiņas programma


Kultūras apmaiņas programma sniedz unikālu iespēju jauniešiem vecumā no 15 līdz 18 gadiem – laikā, kad cilvēks ir atvērts visam jaunajam, ir zinātkārs, vieglāk pielāgojas jauniem apstākļiem un ir pietiekami pieaudzis, lai pavadītu mācību gadu vai pusgadu prom no mājām, ierastās vides un draugiem – dzīvot un mācīties svešā zemē, iepazīt tās kultūru, cilvēkus un sadzīvi, apgūt jaunus mācību priekšmetus, iegūt vērtīgas zināšanas un atziņas.

Tu dzīvosi ģimenē un mācīsies tuvējā skolā, kuru sameklēs apmaiņas organizācijas darbinieks – koordinators. Viņš tiksies ar ģimeni un skolas vadību, iepazīsies ar tavu pieteikuma anketu, kurā būs informācija par to, kādēļ vēlies piedalīties programmā, tavām interesēm, hobijiem, attiecībām ģimenē, vecāku vēstule, tavs fotoalbums, kā arī skolotāju rekomendācijas, atzīmes par pēdējiem 3 gadiem un izziņa par veselības stāvokli. Ģimene tiek izraudzīta, ņemot vērā kopējus vaļaspriekus, uzskatus, dzīves vērtības, lai jūs varētu labi sadzīvot un, mācību gadam beidzoties, joprojām būtu draugi. Tātad, tuvākajā gadā par tavu ģimeni var kļūt visdažādākie cilvēki, bet par dzīvesvietu – jebkura vieta attiecīgajā valstī. Ne tavai ģimenei, ne skolai Latvijā neviens nebūs jāuzņem. Mācību gada cena pēc izraudzītās valsts atbalstītās programmas ir ievērojami zemāka.

Pieteikšanās programmai.  Kad esiet izdomājoši, uz kuru valsti vēlaties doties un ieguvuši pietiekoši informācijas, ir jāpierāda, ka pretendents atbilst visiem programmas kritērijiem (vecums, atzīmes, nepieciešamās svešvalodas zināšanas, motivācija, psiholoģiskā sagatavotība). Pēc tam vecāki slēdz līgumu ar SIA Izglītība ārzemēs par pretendenta piedalīšanos programmā, saņem oficiālās pieteikuma anketas un veic pirmo maksājumu – Programmas pieteikuma maksu.

Līdz pieteikuma termiņa beigām, parasti līdz 15. februārim, aizpildītās pieteikuma anketas jāiesniedz SIA Izglītība ārzemēs birojā, lai tās nosūtītu apmaiņas organizācijai, kura sameklēs pretendentam skolu un ģimeni. Tās tiek izvēlētas ļoti rūpīgi. Uzņemošās ģimenes arī pilda anketas, norādot informāciju par sevi, piemēram, hobijus, intereses, ģimenes locekļu skaitu, mājdzīvniekus utt. Jums tiks atrasta maksimāli piemērota ģimene. Apmaiņas organizācija sūta apstiprinājumu, ka esat uzņemts programmā, dokumentus vīzām un informāciju par ģimeni un skolu.

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: Tel. (+ 371) 29238012, info@izglitiba-arzemes.lv.

Comments are closed.