ASV ap

Kultūras apmaiņas programma – mācības ASV vidusskolā!

Kultūras apmaiņas programma sniedz unikālu iespēju jauniešiem vecumā no 15 līdz 18 gadiem – laikā, kad cilvēks ir atvērts visam jaunajam, ir zinātkārs, vieglāk pielāgojas jauniem apstākļiem un ir pietiekami pieaudzis, lai pavadītu mācību gadu vai pusgadu prom no mājām, ierastās vides un draugiem – dzīvot un mācīties svešā zemē, iepazīt tās kultūru, cilvēkus un sadzīvi, apgūt jaunus mācību priekšmetus, iegūt vērtīgas zināšanas un atziņas.

Tu dzīvosi ģimenē un mācīsies tuvējā skolā, kuru sameklēs apmaiņas organizācijas darbinieks – koordinators. Viņš tiksies ar ģimeni un skolas vadību, iepazīsies ar tavu pieteikuma anketu, kurā būs informācija par to, kādēļ vēlies piedalīties programmā, tavām interesēm, hobijiem, attiecībām ģimenē, vecāku vēstule, tavs fotoalbums, kā arī skolotāju rekomendācijas, atzīmes par pēdējiem 3 gadiem un izziņa par veselības stāvokli. Ģimene tiek izraudzīta, ņemot vērā kopējus vaļaspriekus, uzskatus, dzīves vērtības, lai jūs varētu labi sadzīvot un, mācību gadam beidzoties, joprojām būtu draugi. Tātad, tuvākajā gadā par tavu ģimeni var kļūt visdažādākie cilvēki, bet par dzīvesvietu – jebkura vieta Amerikā. Ne tavai ģimenei, ne skolai Latvijā neviens nebūs jāuzņem.

ASV vidusskolas apmaiņas programma piedāvā studentam iespēju dzīvot amerikāņu ģimenē un mācīties ASV vidusskolā, lai iegūtu kultūras pieredzi un apgūtu priekšmetus, kas nav pieejami Latvijas skolā.

Mācību gads sākas augustā/septembrī un beidzas maijā/jūnijā. Amerikas vidusskolās brīvdienas ir Ziemassvētkos un Lieldienās. Parasti mācās 5 – 7 mācību priekšmetus,  obligāti būs angļu valoda un Amerikas vēsture. Atkarībā no vecuma un apgūtās programmas Latvijā tiks ieskaitīts 10., 11. vai 12. klasē. Ja skolēnu interesē kāds noteikts mācību priekšmets vai novirziens, ir jāizmanto iespēja izvelēties tādus priekšmetus: runas kultūra (deklamācija), žurnālistika, teātris, informātika vai dejošana. Tāpat būs lieliska iespēja pievienoties kādai no sporta komandām un iegūt daudz jaunu draugu. 

Kā kultūras apmaiņas dalībniekam skolēnam būs iespēja dzīvot amerikāņu ģimenē un iesaistīties tās ikdienas dzīvē un tādos svētkos kā, piemēram, Visu svēto diena jeb plašāk pazīstama kā Helovīni, Pateicības diena, Ziemassvētki un Lieldienas. Amerikāņu viesģimenes ļoti vēlas, lai apmaiņas programmas skolēni pēc iespējas vairāk iesaistītos ģimenes ikdienas dzīvē. Daudzas amerikāņu ģimenes ir iesaistītas dažādos sabiedriskajos un brīvprātīgajos darbos, kā arī ir aktīvi baznīcas apmeklētāji.

Jums ir iespējas izvēlēties programmu ar orientācijas programmu Čikāgā vai uzreiz no Rīgas lidot uz vietu ASV, kur dzīvosi un mācīsies. Orientācijas programmā būs iekļautas nodarbības, kuru laikā vēlreiz tiks izskaidrots, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, pie kā vērsties, ja rodas neskaidrības, tiks apskatīta iespējamā rīcība konkrētās situācijās, noskaidrotas sekas noteikumu pārkāpējiem, piemēram, par narkotisko vielu lietošanu draud tūlītēja izsūtīšana uz Latviju. Katru dienu ir arī ekskursijas pa pilsētu, kā arī būsi nodrošināts ar ēdināšanu trīs reizes dienā un dzīvošanu labā viesnīcā. Ja orientācijas programmā nepiedalies, neliela informācija tiks sniegta, ierodoties galapunktā.

Cena: Gada programma: no 7 950 USD
         Pusgada programma: no 6 350 USD

Cenā ietilpst:  zināšanu pārbaude, intervēšana, pieteikuma koordinēšana, pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana divas reizes dienā, brīvdienās – trīs reizes dienā, studentu veselības apdrošināšana, diennakts neatliekamās palīdzība dienests, no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem, sertifikāts par piedalīšanos programmā, administratīvie izdevumi

Lai piedalītos programmā,  pretendentam jāatbilst programmas Kritērijiem

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: Tel. (+ 371) 29238012, info@izglitiba-arzemes.lv.

Comments are closed.