Kanādā ir spēcīga un labi finansēta izglītības sistēma, kas dažādās provincēs var atšķirties. Tomēr, tā kā izglītības sistēmu pārrauga Kanādas federālā valdība, izglītības līmenis visā valstī ir augsts. Kanādā ir valsts un privāta izglītības sistēma. Kanādas valdība subsidē izglītību no bērnudārza līdz pēcvidusskolas līmenim un izglītībai tērē vidēji gandrīz 6% no IKP. Pēc statistikas datiem, 2015. gadā 90 % cilvēku Kanādā vecumā no 25 līdz 64 gadiem bija pabeiguši vidusskolu, un 66 % bija ieguvuši pēcvidusskolas izglītību.
Ārvalstu studenti var izvēlēties mācīties angļu vai franču valodā – vienā no divām Kanādas oficiālajām valodām. Lielākajā daļā Kanādas skolas pamata valoda ir angļu. Tomēr franču valodā izglītība ir pieejama gandrīz visā valstī.
Kanādā vēsturiski izveidojušās un populāras ir gan valsts, gan privātas katoļu skolas. Valsts katoļu skolas pilnībā finansē valdība, un tās uzrauga Katoļu skolu padome. Privātajām katoļu skolām ir daudz priekšrocību.
Kāpēc izvēlēties mācīties Kanādā?
Kanāda ir daudzkultūru valsts ar daudzveidīgu un iekļaujošu vide, kas uzņem studentus no daudzām pasaules valstīm.
Lieliska izglītības sistēma: Kanādas universitātes un koledžas pastāvīgi ieņem augstu vietu pasaules reitingā, piedāvājot augstas kvalitātes izglītību ar spēcīgām pētniecības iespējām. Salīdzinot ar citiem populāriem studiju galamērķiem, piemēram, ASV vai Lielbritāniju, Kanāda piedāvā pieejamāku izglītību ar zemāku mācību maksu un dzīves izmaksām
Augsta dzīves kvalitāte: Kanāda lepojas ar augstu dzīves līmeni ar universālu veselības aprūpi, drošu un stabilu sabiedrību un satriecošu daudzveidīgu dabas skaistumu.
Kanādas vidusskolas piedāvā plašu kursu klāstu, lai sagatavotu studentus nākotnes karjerai un augstākajai izglītībai.
- Pamatkursi: Angļu valoda,Matemātika,
Zinātne (parasti bioloģija, ķīmija, fizika)
Sociālās studijas (parasti vēsture, ģeogrāfija, pilsoniskā zinātne)
franču vai angļu (atkarībā no provinces)
- Izvēles kursi ļauj jums izpētīt savas intereses un stiprās puses noteiktās jomās. Ir daudz iespēju, no kurām izvēlēties, tostarp:
Māksla (vizuālā māksla, mūzika, drāma, teātris)
Uzņēmējdarbība (mārketings, grāmatvedība, finanses)
Tehnoloģijas (datorzinātnes, inženierzinātnes, informācijas tehnoloģijas)
Valodas (franču, spāņu, mandarīnu u.c.)
Veselība un fiziskā izglītība
Sociālās un humanitārās zinātnes (psiholoģija, socioloģija, tiesības, filozofija)
3) Dažas skolas piedāvā specializētas programmas, kas koncentrējas uz noteiktu studiju jomu, piemēram:
Starptautiskā bakalaureāta (IB) diplomu programma
STEM (zinātne, tehnoloģija, inženierzinātnes un matemātika) programmas
Mākslas programmas (deja, mūzika, vizuālā māksla)
Sporta programmas
Kursu izvēle
Labākais veids, kā izvēlēties kursus, ir apsvērt savas intereses, stiprās puses un karjeras mērķus. Varat runāt ar savu konsultantu, lai saņemtu palīdzību lēmumu pieņemšanā.
Šeit ir daži papildu faktori, kas jāpatur prātā:
Iestāšanās prasības universitātēs: Dažās universitātēs ir noteiktas prasības attiecībā uz uzņemšanu noteiktās programmās. Noteikti izpētiet prasības universitātēm, kuras jūs interesē.
Jūsu intereses: apmeklējiet kursus, kas jūs interesē un jums patīk. Tas padarīs mācīšanos vieglāku un saistošāku.
Jūsu stiprās puses: izmantojiet savas stiprās puses, apmeklējot kursus, kuros esat labi. Tas palīdzēs jums vairot pārliecību un pašcieņu.
Rūpīgi apsverot šos faktorus, varat izvēlēties kursus, kas palīdzēs gūt panākumus vidusskolā un sagatavoties nākotnei.
Iespēja mācīties franču valodā. Koledžas piedāvā kooperatīvo izglītību (Co-op), kur programmā iekļautas kooperatīvās prakses, kas ļauj jums iegūt reālu darba pieredzi studiju laikā.
Pēcdiploma darba atļauja: Kanāda piedāvā iespējas iegūt vērtīgu darba pieredzi pēc absolvēšanas, izmantojot savu pēcdiploma darba atļauju programmu. Tas var dot jums priekšrocību karjerai un, iespējams, ceļu uz pastāvīgu dzīvesvietu.