Vidusskola Vinipegā

Minimālais programmas laiks: 6 mēneši
Vecums: 14 – 18 gadi

MĀCĪBAS VISPĀRIZGLĪTOJOŠĀ SKOLĀ

Jaunieši mācās kādā no Vinipegas vidusskolām (kopumā ir 26 dažādas skolas, kuras piemeklē pēc vecuma un dzīvesvietas), kur kopumā mācās 8500 jaunieši līdz 12. klasei. Liels pluss, mācībām ir tas, ka skolās maz internacionālo studentu, kas dod lielisku ieskatu īstā Kanādas kultūrā. Šajā Kanādas reģionā cilvēki tiek apzīmēti, kā draudzīgi, devīgi un izdomas bagāti cilvēki, kas padara studentu pieredzi šajā vietā – neaizmirstamu.

Skolas piedāvā studentiem arī dažādas specializācijas, lai palīdzētu katram attīstīt sevi interesējošās prasmes. Skolēni arī var izvēlēties dažādas programmas, kas ir piemērotas viņu zināšanu līmenim un vēlamajiem mērķiem pēc vidusskolas pabeigšanas.

MĀCĪBAS HOKEJA AKADĒMIJĀ
Akadēmijā spēlētāji attīsta savas prasmes hokeja spēlē. Šis kurss ir ārkārtīgi noderīgs visiem tiem, kuri plāno pievērsties hokejam jau profesionālā līmenī un tikt reģistrētiem Minor hockey association komandā.

Visi hokeja akadēmijas dalībnieki uz treniņiem ierodas, kā uz jebkuru treniņu – nepieciešamajā ekipējumā un viņi tiks vērtēti no snieguma treniņos. Atšķirība starp parastām sporta nodarbībām un hokeja treniņiem ir tā, ka uzsvars tiek likts uz konkrēto sporta veidu un tam nepieciešamajām prasmēm. Hokeja treneri galveno uzsvaru liek tieši uz spēlētāju tehnisko spēju attīstīšanu uz ledus.

Akadēmijas mērķi:
1. Piedāvāt papildus, spējas attīstošus treniņus, jaunākiem hokeja spēlētājiem.
2. Likt uzsvaru uz individuālo prasmju pilnveidošanu, kā arī akadēmiskajiem panākumiem, vietējās vispārizglītojošajās skolās (sīkāku informāciju par mācībām skatīt zemāk).
3. Radīt vidi, kas ir labvēlīga spēlētāju izaugsmei un uzlabo viņu sniegumu spēlēs.

Programmā kopumā:
· Visa programma ir izveidota un tiek visu laiku uzlabota, strādājot kopā labākajiem hokeja un fitnesa ekspertiem.
· Treneri ir augsti kvalificēti un pievērš īpašu uzmanību individuālai spēlētāju izaugsmei un vispārējai spēju attīstīšanai.
· Spēlētājiem mērķi un aktivitātes tiek veidoti tādi, lai panāktu prasmju un taktiskās domāšanas uzlabošanu, nevis liktu spēlētājiem koncentrēties vienīgi uz spēles vinnēšanu.

Spēlētājiem:
· Saņem derīgus norādījumus, lai uzlabotu individuālās un taktiskās spēles prasmes.
· Piedalās vairāk treniņos (ne tik daudz tikai spēlēs).
· Tiek sadalīti atbilstošās grupās, lai visi spēlētāji varētu attīstīt savas prasmes un nevienam treniņi nebūtu par viegliem vai smagiem.
· Periodiski tiek veikti dažādi fizisko prasmju un spēju testi, lai noteiktu vai sportists uzlabo savu sportisko stāvokli.
· Saņem ieteikumus, lai uzlabotu sava ķermeņa funkcijas treniņos un spēlēs, pēc treniņu video noskatīšanās kopā ar speciālistu.
· Piedalās florbola treniņos, lai vairāk laika pavadītu apgūstot tehniku, darbojoties ar nūju un uzlabotu savu izturību, kas pēc tam nepieciešama, darbā uz ledus.

Treniņu vieta:
· Jaunā ledus halle, kura kalpo arī par mājvietu tādām komandām, kā Winnipeg Jets, ir aprīkota ar 4 ledus laukumiem, īpašām vārtsargu un uzbrucēju treniņu vietām, kuras tiek filmētas, lai pēc tam varētu analizēt spēli, fitnesa centru, laukumu arī cita veida treniņiem (piem. florbolam), kā arī sporta traumu klīniku.

TIPISKA DIENA (dienas režīms var atšķirties)
– No skolas, ar autobusu skolēni tiek nogādāti uz ledus halli. Skolēni paši palīdz iekrāmēt savu ekipējumu autobusā.
– Ierodoties ledus hallē, spēlētāji palīdz izkrāmēt ekipējumu no autobusa un dodas pārģērbties.
– Treniņš, kuram seko laiks, lai ieietu dušās un sagatavotos mācību dienai (treniņš ilgst 1 stundu. Treniņi notiek katru dienu no pirmdienas līdz piektdienai).
– Pēc treniņa, spēlētāji atkal palīdz salikt visu ekipējumu autobusā un dodas atpakaļ uz skolu.
– Spēlētāji ekipējumu atstāj skolā, mantu glabātuvē* un dodas uz stundām.

* Vakarā, spēlētāji ekipējumu var atstāt skolā vai izņemt to no glabātuves un doties ar to mājās.

PRASĪBAS SPĒLĒTĀJIEM UN VIŅU NOVĒRTĒŠANA
Spēlētāji saņems kopējo atzīmi, kuru veidos:
Fitnesa komponentes: 15%,
Ikdienas apmeklējums: 20%
Prasmju attīstīšana (prasmes tiek testētas šādās kategorijās: precizitāte, metot ripu pa vārtiem, spēks ar kādu tiek ripa mesta vārtos, spēja kontrolēt ripu uz ledus, ripas piespēle, slidošana – gan uz priekšu, gan atmuguriski, kā arī dažādu figūru izslidošana. Ārpus ledus halles tiek pārbaudītas spēlētāja spējas – ātrums, uzmanība, skrienot atspoles skrējienus, ķermeņa augšdaļas spēks, izpildot pumpēšanās uzdevumu, līdzsvara uzdevumi uz balansējošas virsmas, vertikālie lēcieni): 25%
Fiziskās spējas: 20%
Zināšanas par hokeju (šajā daļā var būt iekļautas zināšanas par psiholoģiskajiem spēlētāja faktoriem, hokeja vēsture, tiesnešu piezīmes, trenēšanas pamatprincipi, uzturs, prasmju analīze utt.): 20%

AVIĀCIJAS AKADĒMIJA 9.-12.KLASE

Commercial airliner in flight over a cloud covered background.

IEPAZĪŠANĀS AR AVIĀCIJU
Devītās klases studenti studē aviāciju interaktīvā veidā. Veicot teorētisko praksi, studenti izstrādās savu lidmašīnu, izpētīs un demonstrēs izpratni par gaisa kuģu vadības pamatvirzieniem, instrumentiem, vēsturi (vispārēju un Kanādas), pamatus par meteoroloģiju, dzinēju un lidmašīnu. Studenti šajā klasē piedalīsies eksperimentos.AVIĀCIJA
Šis kurss sniedz vispārīgu priekšstatu par sekojošām programmas tēmām: aerodinamika, gaisa kuģu mehānika, zināšanas par gaisa likumdošanu, meteoroloģija un psiholoģija, pilota psiholoģija eksperimentālo lēmumu pieņemšanā, cilvēka faktors un navigācija.KOMERCIĀLĀ PILOTA PAMATSKOLA
Tēmas ietver aerodinamiku, gaisa kuģu mehānismu, zināšanas par gaisa likumdošanu, meteoroloģiju, pilota lēmumu pieņemšanas psiholoģiju un cilvēciskā faktora ietekme uz lēmuma pieņemšanu.METEOROLOĢIJA UN NAVIGĀCIJA
Šis kurss attīsta precīzāku izpratni par meteoroloģiju un navigāciju, jo tas attiecas tieši uz aviāciju. Šis kurss ir pieejams ikvienam studentam, kas ir ieinteresēts universitātes līmeņa studijās meteoroloģijas zinātnē.DROŠĪBA UN CILVĒCISKAIS FAKTORS –
Šis kurss attīsta precīzāku izpratni par jēdzieniem, kas saistīti ar pirmo palīdzību, pilotu un darbību, aviācijas psiholoģiju / pilota lēmumu pieņemšana, kā arī cilvēciskais faktors. Šis kurss ir pieejams visiem studentiem, kuri interesējas par psiholoģijas un fizioloģijas studijām.

PILOTU APMĀCĪBA SIMULATORĀ (ieteicams 11. klasē)
Šajā kursā lidojuma procedūras tiek īstenotas reālistiskā simulācijā, izmantojot lidojuma treneri. Tēmas ietver lidojuma vingrinājumus un radiosakarus, kas vajadzīgi privātā pilota licencei. Teorija tiks mācīta pirms katras simulācijas.

Skolā vēl pieejamas šādas programmas:
 Academic Certificate, Advanced Academic Certificate (Programma dod iespēju studentiem apgūt augstskolas līmeņa kursus vēl mācoties vidusskolā. ), International Baccalaureate Diploma and Certificate ( programma, kas sagatavo mācībām jebkuras valsts augsskolā), Advanced Placement Certificate, French Immersion Diploma, Technology Education Program ( studenti apgūst zināšanas un attīsta iemaņas, kas nepieciešamas darbam konkrētā nozarē) un Performing Arts Program Diploma ( Programma domātas studentiem, kas vēlas attīstīt savas prasmes mūzikā, dramaturģijā, dejās vai vizuālā mākslā) .

Skolu absolventi tiek uzņemti labākajās Kanādas universitātēs, tādējādi nodrošinot lieliskas izglītības iegūšanu arī pēc vidusskolas.

Katrā skolā pasniedzēji cenšas jauniešos saskatīt viņu stiprās puses, lai tās attīstītu, kā arī pilnveidotu jauniešu spēju strādāt komandās un radītu katram skolēnam sajūtu, ka viņš var sniegt lielu ieguldījumu gan savā, gan citu cilvēku nākotnē. Bērniem ir pieejama arī plaša atbalsta darbinieku grupa, kuri palīdzēs tikt galā ne tikai ar prasībām mācībās, bet arī ar dažādiem fiziskajiem un emocionālajiem izaicinājumiem.

Skolas un to teritorijas ir drošas un bērniem pievilcīgas ar iespējām, no stundām brīvo laiku pavadīt gan iekšā – atpūtas telpās, gan ārā – aktīvi pavadot laiku ar draugiem.

Dzīvošana viesu ģimenē var sniegt lielisku iespēju studentiem iepazīt Kanādas kultūru un dzīvesveidu, kā arī apgūt angļu vai franču valodu. Ārzemju studenti var sagaidīt:
• mājīgu, vienvietīgu istabu (ar privātu vannasistabu);
• 3 ikdienas maltītes;
• pozitīvu atmosfēru, kurā mācīties un dzīvot;
• laipnu ģimeni, kuru viesu ģimeņu koordinators ir personīgi izvēlējis un apstiprinājis;
• daudz iespēju, lai uzzinātu par Kanādas kultūru un izmantot angļu vai franču valodas zināšanas.

Viesu ģimenes studentus uzņem ļoti laipni, studenti piedalās arī ģimenes pasākumos, un palīdz dažādos mājas darbos. Ģimene tiek izraudzīta, ņemot vērā kopējus vaļaspriekus, uzskatus, dzīves vērtības, lai jūs varētu labi sadzīvot un, mācību gadam beidzoties, joprojām būtu draugi. Tātad, tuvākajā gadā par tavu ģimeni var kļūt cilvēki, kuri nemaz nelīdzinās tavai esošajai ģimenei.

Brīvajam laikam un atpūtai

Vinipega ir dinamiska pilsēta, ar mazas pilsētu šarmu, lielas pilsētas ērtībām un plašu kultūras daudzveidību. Visa gada garumā skolēni tiek aicināti apmeklēt Vinipegas Mākslas galeriju, pasaules līmeņa baletu, dažādus folkloras pasākumus. Ārvalstu studentiem ļoti interesanti varētu šķist tādi festivāli kā Winnipeg Fringe teātra festivāls, Festival du Voyageur, Starptautiskais Rakstnieku festivāls, kā arī krāšņie Vinipegas Tautas svētki. Vinipega – Pasaules ekonomikā tiek dēvēta par “kviešu galvaspilsētu”, jo pilsētas apkaimē izaudzē ļoti daudz kviešu. Dabas muzejs, Exchange District – pazīstama vieta ar Viktorijas laika biznesa celtnēm.

Aviācijas vai hokeja akadēmija un mācības vidusskolā

Mācību maksa par mācību gadu no

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+ 371) 29238012

Comments are closed.