Spānija

Vidusskola Spānijā / Kultūras apmaiņas programma

Vecums: No 14 līdz 18 gadiem ierašanās brīdī
Mācību ilgums: semestris, akadēmiskais gads
Skolas veids: valsts (privātās pēc pieprasījuma)
Atrašanās vieta: Asturias, Barselona, Cádiz, Huelva, León, Madride, Murcia u.c.

Pieteikšanās termiņš:

Tradicionāli potenciālais students nevar izvēlēties pilsētu vai reģionu, kurā gribētu mācīties un dzīvot. Braucot apmaiņas programmā uz Spāniju šāda iespēja ir, tikai jārēķinās ar lielākiem izdevumiem (cenas skatīt zemāk). Jums ir iespēja dzīvot dažādos Spānijas rajonos:

Asturias (Ziemeļspānija) – kalnaina province ar bagātu mitoloģiju un kultūru, un dažādiem festivāliem.

Barselona (Ziemeļaustrumu Spānija) – Katalonijas galvaspilsēta, kas atrodas Vidusjūras piekrastē. Tā ir 12. visapmeklētākā pilsēta pasaulē. Tajā ir ļoti aktīva ekonomiskā un kultūras dzīve.
Barselonā mācības pamatā notiek kataloniešu valodā. Ir priekšmeti, kuri tiek apgūti spāņu valodā, bet 95% gadījumu mācības notiek kataloniešu valodā. Kataloniešu valodā runā Katalonijā (centrs Barselona), Valensijā (Pireneju pussalas austrumos), Baleāru salās, no 1659. gada Francijai piederošā Austrumu Pireneju departamentā, Andoras republikā (Pirenejos) un Sardīnijas rietumos. Runātāju kopskaits apmēram 7 miljoni cilvēku.

Cadiz (Dienvidspānija) – Andalūzijas pilsēta, kuru jūs noteikti izbaudīsiet! Tā atrodas netālu no Atlantijas okeāna. Cadiz piedāvā lieliskas pludmales saviem viesiem, tāpat arī vēsturi un festivālus.””
Huelva (Dienvidrietumu Spānija) – svarīga Andalūzijas ostas pilsēta, kas atrodas tuvu Portugālei. Kultūra, reliģija un kulinārija raksturo šo rajonu.

León (Ziemeļrietumu Spānija) – vēsturiski bagāta Spānijas province. Bagāta vēsture, kultūra un gastronomija. Tā ir ideāla vieta dabas mīļotājiem un baudītājiem.

Madride (Centrālā Spānija) – ir ļoti daudz vietu, ko apskatīt, un lietu, ko darīt. Daudz muzeju, pieminekļu, populāras vietas visapkārt. Madride ir trokšņaina, trauksmaina pilsēta.

Murcia (Dienvidaustrumu Spānija) – piejūras province. Tā ir pirmā Eiropas vieta, kas sāka ražot augļus, dārzeņus un ziedus eksportam. Bagāta gastronomija un daudz pludmales.

Skolas sistēma
Valsts skolās izglītības sistēma ir sadalīta 3 posmos:

  • pamatskolas izglītība, 6-12 gadi
  • pamata vidējā izglītība ,12-16 gadi
  • “Bachillerato” (vidējā izglītība), 16-18 gadi

Obligātie mācību priekšmeti: dabaszinātnes, sociālās zinātnes, fiziska, sports, spāņu valoda un literatūra, angļu valoda, matemātika, mūzika un tehnoloģijas. Mācoties “Bachillerato” ir jāapgūst vismaz filozofija, spāņu valoda un literatūra, svešvaloda un vēsture. Ir iespēja mācīties vēl 3 izvēles priekšmetus, ja skola tos piedāvā: tehniskā zīmēšana, bioloģija, fizika, ķīmija, latīņu vai grieķu valoda u.c.
Nodarbības ir izaicinājums un jums ir jābūt gataviem mācīties arī ārpus klases vai kādā citā grupā.

Apmaiņas studentiem ir iespējami 2 statusi mācoties Spānijas skolās:

  1. Students Revizors – domāts studentiem, kuri nevēlas iegūt kredītpunktus.
    Šādā gadījumā jūs nebūsiet oficiāli reģistrēts skolā un jūsu dati neparādīsies izglītības iestāžu oficiālajā sarakstā. Jūs piedalīsieties visās skolas aktivitātēs un mācību stundās, taču nesaņemsiet oficiālus sekmju izrakstus. Jūs saņemsiet neformālu sertifikātu no skolas. Daudzās valstīs tas netiek atzīts un nav pietiekams, lai, atgriežoties, jūs pārceltu nākamajā klasē.
  2. Oficiāli reģistrēts students – domāts studentiem, kuri vēlas pabeigt skolu Spānijā vai saņemt kredītpunktus par mācībām Spānijā. Mācības sākas Septembrī un beidzas Jūnijā.

Ierašanās un orientācijas programma
Transfērs no Madrides līdz ģimenei datumā, kurš būs norādīts apstiprinājuma vēstulē.
2 dienu orientācijas programma notiks Madridē Augusta mēnesī. Studentiem, kuri pieteiksies mācībām (mācīsies 1 semestri: janvāris – jūnijs) sākot no janvāra, tiks organizēta individuāla orientācijas programma.

Pieteikšanās prasības
Studentam jāiziet intervija Latvijā pirms viņš/ -a tiek apstiprināts programmā.
Min. 2 gadus apgūta spāņu valoda un labi akadēmiskie rezultāti.
Studentiem, kuriem nav pietiekams spāņu valodas zināšanu līmenis, ir iespēja mācīties kursos pirms mācību uzsākšanas Spānijas skolā.

Jūs dzīvosiet spāņu ģimenē un apmeklēsiet vietējo skolu. Skolā mācības ir no plkst. 8.30 līdz 14.20 visu mācību gadu. Pusdienas pārtraukums sākas plkst. 11.00 un ilgst pusstundu. Ir skolas, kurās ir 2 15 minūšu starpbrīži. Dažas skolas piedāvā ārpusstundu aktivitātes pēcpusdienās. Tās būs par papildus samaksu. Vispopulārākie sporta veidi – futbols, basketbols un dažās skolās arī ūdens sports.

Cena (no…):
5950 EUR akadēmiskais gads bez iespējas izvēlēties pilsētu
5 920 EUR semestris (1/2 gads) bez iespējas izvēlēties pilsētu
8 500 EUR akadēmiskais gads Cadiz, Huelva, Asturias, Leon un Murcia
11 900 EUR akadēmiskais gads Madride un Barselona

Cenā iekļauts: svešvalodas zināšanu pārbaude, intervēšana, pieteikuma koordinēšana, pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana divas reizes dienā, brīvdienās – trīs reizes dienā, studentu veselības un civiltiesiskāsatbildības apdrošināšana, orientācija, transferts uz ģimeni noteiktajos sākuma datumos, 24 h palīdzība.

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: Tel. (+ 371) 29238012, info@izglitiba-arzemes.lv.

Comments are closed.