Zviedrija

Piesakoties vidusskolas programmai Zviedrijā, zviedru valodas zināšanas nav nepieciešamas!

Tā ir lieliska iespēja gada laikā apgūt zviedru valodu.

Zviedrija ir skaista valsts. Valsts, kurā dzimusi Astrīda Lingrēna un no kuras nāk grupa ABBA. Ja paveiksies, redzēsiet Zviedrijas karali vai vismaz meža karali – alni. Zviedrijai ir ļoti sena vēsture, kas sākas uzreiz pēc pēdējā Ledus laikmeta beigām. Cilvēki šeit dzīvo jau vairāk kā 10 000 gadus. Teritorijas ziņā Zviedrija ir samērā liela, taču tajā dzīvo tikai aptuveni 9 miljoni cilvēku, no kuriem 80 % valsts dienvidu daļā. Trīs lielākās Zviedrijas pilsētas – Stokholma, Gēteborga un Malme.

Zviedrija ir Skandināvijas valsts, kas atrodas Eiropas ziemeļu daļā. Daudzi domā, ka šeit visu cauru gadu ir sniegs, sals un dzīvo polārlāči, taču tas tā nav. Zviedrijā ir mērens klimats. Valsts ziemeļu daļā ir aukstāks un ziemās šeit ir daudz sniega, kas varētu patikt tiem, kam patīk slēpot. Vasaras Zviedrijā ir pietiekami siltas, vidējā gaisa temperatūra +20.

Zviedrija ir konstitucionāla monarhija. Tās karalis ir Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija. Viņiem ir 3 bērni: kroņprincese Viktorija, princese Madeleine un princis Karls Filips. Daudzi izgudrojumi nāk no Zviedrijas, piemēram, dinamīts, lodīšu gultņi, Tetra pakas. Jūs noteikti zināt arī starptautiskos uzņēmumus SAAB, VOLVO, Ericsson, IKEA, SKF. Zviedri ir ļoti sportiski. Futbols ir populārākais sporta veids Zviedrijā, taču Jūs atradīsiet arī citas sev piemērotas sporta aktivitātes. Björn Borg, Carolina Kluft un Annika Sörenstam ir tikai daži no Zviedrijas izcilajiem sportistiem, kuri iedvesmojuši zviedru jauniešus pievērsties sportam.Mūzikas izpildītāji – populāri ne tikai pašu zviedru vidū, bet visā pasaulē, piemēram, ABBA, Robyn, the Cardigans un Roxette u.c.

Informācija par valsti: Platība: 450 295 km2, Galvaspilsēta: Stokholma, Valoda: Zviedru

Skolas dzīve

Valsts skolās izglītība ir bez maksas. Pamatskolā ir 9. klases (7-16 gadi). Vidusskola ir izvēles, taču parasti visi zviedru jaunieši mācās vidusskolā.
Vērtēšanas sistēma sastāv no 4 līmeņiem: IG – izkritis, G – nokārtots, VG – nokārtos ar izcilību, MVG – nokārtots ar īpašu izcilību.

Zviedru skolēni mācās no pirmdienas līdz piektdienai. Mācības sākas plkst. 8.00 un beidzas ap plkst. 15.00. Mācību gads ir sadalīts 2 semestros. Rudens semestris ir no Augusta vidus līdz Decembra vidum, Pavasara semestris – Janvāris līdz Jūnija vidus. Vidusskolēni var izvēlēties kādu no mācību programmām: ekonomika, sociālās zinātnes, dabaszinātnes, māksla un daudzas citas.

Obligātie mācību priekšmeti – matemātika, angļu valoda, zviedru valoda, māksla, dabaszinātnes, sociālās zinātnes, reliģija un sports.

Skolēni var izvēlēties arī citus mācību priekšmetus, taču to izvēle atkarīga no skolas un izvēlētās mācību programmas. Ir skolas, kas piedāvā mūziku, drāmu, datorzinātnes, mārketingu un papildus zviedru valodas stundas. Ja skola piedāvā papildus zviedru valodu, mēs iesakām šīs stundas apmeklēt.

Nokļūt skolā iespējams dažādi, bet pamatā skolas autobusi nogādā skolēnus līdz galamērķim – skolai. Ja dzīvosi pilsētā, būs jāizmanto sabiedriskais transports. Ir skolas, kas sedz šos izdevumus. Ja dzīvosi netālu no skolas, varēsi braukt ar riteni vai iet kājām. Zviedru skolēniem pusdienas parasti ir bez maksas un parasti arī apmaiņas programmas studentiem pusdienas ir bez maksas. Skolās ir arī kafejnīcas, kur skolēni var iegādāties maizītes un dzērienus. Zviedru jaunieši var nedaudz kautrēties runāt angliski, tāpēc esiet gatavi spert pirmo soli – pajautājiet, kā viņi brīvdienās atpūšas utml.

Dzīvošana ģimenē

Zviedriem garšo zivis, gaļa, kartupeļi, makaroni, ko pasniedz kopā ar salātiem. Pazīstamākais zviedru ēdiens ir kotletes ar kanēli – „kanelbulle”. Zviedriem patīk svinēt, it īpaši „Lucia” dienu, kas ir īsi pirms Ziemassvētkiem un „Jāņus” jūnija beigās.

Ģimenes lielākoties baznīcu apmeklē svētku dienās, piemēram, kāzās, bērēs, kristībās, Ziemassvētkos. Apmaiņas studentiem nav obligāti jādodas līdzi, bet tas būtu pieklājīgi, jo būsiet ģimenes loceklis, nevis ciemiņš. Tā būs arī jauna pieredze. Zviedru ģimenes lielākoties dzīvo ārpus pilsētām. Ģimenes ir jaukas un draudzīgas. Sākumā varbūt nedaudz kautrīgas, taču, kad iepazīsiet viens otru, kļūsiet par draugiem uz mūžu. Vairumā gadījumu ģimenes sastāv no mātes, tēva un 2 bērniem, bet ir arī ģimenes, kas ir šķīrušās un bērnus audzina māte vai tēvs viens pats, vai pāris dzīvo kopā, bet nav precējies. Vecāki strādā pilnu darba dienu, bērni iet uz skolu vai bērna dārzu. Ikdiena ir noslogota, bet vecāki vienmēr atrod laiku bērniem, saviem vecākiem un draugiem, lai uzturētu labas savstarpējās attiecības. Ģimenes ļoti rūpējas par apmaiņas studentiem un audzina tos kā savējos. Uz vienu gadu jūs kļūsiet par jaunas ģimenes pilntiesīgu locekli, kuram būs savi pienākumi. Zviedru jaunieši ir pieraduši par sevi rūpēties paši un bauda pietiekami lielu brīvību, bet tai pat laikā vecāki ir stingri un liek ievērot noteikumus un pildīt uzticētos pienākumus. Laba savstarpējā komunikācija var atrisināt visas problēmas. Ģimenes rūpēja par to, lai studenti justos labi, bet jums ir jābūt gatavam maksimāli daudz runāt un komunicēt zviedru valodā. Ir svarīgi izrādīt interesi par ģimeni, jautāt visu, kas interesē gan par ikdienišķām, gan globālām lietām. Domājiet pozitīvi un izbaudiet laiku, ko pavadīsiet Zviedrijā!

Cena:
No 8 800 EUR akadēmiskais gads
No 7 400 EUR pusgada programma

Veselības apdrošināšana:
Akadēmiskais gads – no 590 EUR

Cenā ietilpst: intervēšana, pieteikuma koordinēšana, pieteikuma anketas nosūtīšana, vidusskolas atrašana, mācības vidusskolā, ģimenes atrašana, dzīvošana ģimenē, ēdināšana divas reizes dienā ( brokastis , vakariņas), 24 stundu neatliekamās palīdzība, no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem, sertifikāts par piedalīšanos programmā, administratīvie izdevumi.

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: Tel. (+ 371) 29238012, info@izglitiba-arzemes.lv.

Comments are closed.